Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Shaman King

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
reddish
Baby Angel
Baby Angel
reddish


Mesaje : 35
Data de înscriere : 01/05/2008

Shaman King Empty
MesajSubiect: Shaman King   Shaman King Icon_minitimeDum Mai 04, 2008 11:48 am

Este vorba despre Yoh Asakura, un tanar ce doreste sa devina Regele Saman. Se antreneaza din greu, impins de la spate de "sotia" lui, Anna. In sfarsit competita sosete, iar el este pus fata in fata cu fratele sau vitreg, hao, ce detine cel mai puternic spirit. Hao s-a intrupat la fiecare competitie saman, incercand sa puan mana pe spiritul cel mai puetrnic, dar intotdeauna un viteaz din familia Asakura l-a oprit. Ce se va intampla acum, cand Hao este chiar fratele celui ce se presupune ca il va invinge?

Cei ce l-au vazut stiu cum s-a terminat, sper ca e buna descrierea pe care am facut-o >.>. Eu l-am vazut pe Jeix, dar nu mi s-a parut ca ar avea o traducere proasta. Grafica este destul de buan, si personajele interesante. Melodia de inceput e super in engleza >.>, dar si traducerea ^.^. Imi place mult acest anime. Ce credeti despre el?
Sus In jos
http://blitz.gogoo.us
Akina
Moderator
Moderator
Akina


Mesaje : 30
Data de înscriere : 04/05/2008

Shaman King Empty
MesajSubiect: Re: Shaman King   Shaman King Icon_minitimeDum Mai 04, 2008 12:27 pm

da....foarte frumos..l-am vazut pe tot..ji pe Jetix l-am urmarit...grafica cum ai zis ji u e buna(dar nu foarte)..personajele..nu imi prea place cum sunt realizate...nuj...XD nu imi prea palce kum sunt desenate..dar povestea atrage foarte molt...actiune destula...si...ehm...nuj ce sa mai zic..e frumos anime-ul..a...da..open-ul..il ador!l-am invatat pe dinafara :Dmijto
Sus In jos
ank
Baby Angel
Baby Angel
ank


Mesaje : 33
Data de înscriere : 01/05/2008
Varsta : 28

Shaman King Empty
MesajSubiect: Re: Shaman King   Shaman King Icon_minitimeDum Mai 04, 2008 7:04 pm

Am vazut si yo acest anime , n-am vazut inceputul , ma trezeam sambata si duminica la ora 7 sa ma uit pe PRO TV , va dati seama sa ma scol yo de la ora aia , dar daca imi plac animeurile fac sacrificii , mi-a placut acest anime.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Shaman King Empty
MesajSubiect: Re: Shaman King   Shaman King Icon_minitime

Sus In jos
 
Shaman King
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Anime&Manga :: Anime :: Alte Anime-uri-
Mergi direct la: