Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Harry Potter

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
reddish
Baby Angel
Baby Angel
reddish


Mesaje : 35
Data de înscriere : 01/05/2008

Harry Potter Empty
MesajSubiect: Harry Potter   Harry Potter Icon_minitimeDum Mai 04, 2008 11:14 am

Cine nu a uzit de Harry Potter...? Nu cred ca exista careva care nu a auzit ^^. Aici puteti discuta si despre filme, si despre carti.
Dupa parerea mea nu exista termeni de comparatie intre cele doua, cartile depasind mult filmele ( doar 1 si 2 au avut filme frumoase, parca in rest le-au afcut numai ca sa fie facute ). PErsonal, am ramas surprinsa cand am vazut ca dintr-o carte de 800 de pagini s-a facut un film de aproximativ o ora si jumatate o.O. Sper ca 6 si 7 vor fi mai rasarite.
Cat despre carti, acelea sunt destul de buna, am citit 8 ( cu chiu, cu vai in engleza ), si mi-a palcut foarte mult, desi la sfarsit am ramas cu certitudinea ca ar fi fost mult mai bine daca Harry ar fi murit, si unul din fratii lui Ron nu. Ar fi fost mult mai specatculos. dar mi-a palcut rasturnarea de situatie in ceea ce-l priveste pe Plesneala.
So... ce credeti despre filmele si cartile Harry Potter?
Sus In jos
http://blitz.gogoo.us
Misaki
Baby Angel
Baby Angel
Misaki


Mesaje : 41
Data de înscriere : 01/05/2008
Varsta : 29
Localizare : cu capul in jos

Harry Potter Empty
MesajSubiect: Re: Harry Potter   Harry Potter Icon_minitimeDum Mai 04, 2008 12:46 pm

reddish a scris:
am citit 8 ( cu chiu, cu vai in engleza )

poftim? exista si volumul 8? eu stiam ca ultimul e 7 dar anyway , eu sunt o mare fana HP , desi e adevarat ca ultimul volum m-a cam dezamagit , la fel ca si moarte lui Sirius , viata lui sunand cam asa:
Sirius Black: Escaped Azkaban...
Evaded Dementors...
Outwitted Ministry...
Killed by drapery.
dar asta este , orcum cum mie mereu mi-au placut chestiile cu vrajitori , spiridusi , elfi , castele ciudate , J.K. Rowling s-a descurcat destul de bine cu aceasta idee originala astfel incat sa-mi fie pe plac...dintre volume , preferatele mele ar fi : 1,2,3 si 5 , astea mi-au placut cel mai mult , iar dintre filme : 1,2 si 3 , celelalte cum a spus si Reddish au fost facute pentru a fi facute mai mult
soo are there others fans of HP ?
Sus In jos
dana-angel
Baby Angel
Baby Angel
dana-angel


Mesaje : 6
Data de înscriere : 02/05/2008

Harry Potter Empty
MesajSubiect: Re: Harry Potter   Harry Potter Icon_minitimeJoi Mai 15, 2008 2:39 pm

Si eu sunt o mare fana Harry Potter, imi plac la nebunie.Ultima carte mi sa parut buna , ma asteptam ca Harry Potter nu sa moara ,sincer nu mi-ar fi placut, imi pare rau k a murit unul din frati lu Ron si Dobby.Mia placut si epilogul de la sfarsit :nouasprezece ani mai tarziu, desi mi sa parut putin absurd, dar in fine.Nu am citit toate cartile,leam citi mai p sarite dar am vazut filmele(chiar dk nu sunt facute exact dupa carte).
Despre filme mie miau placut toate si abia astept in toamna anului asta sa apara filmu 6,iar cel de-al saptelea am auzit k apare in 2010 si in doua parti.eu nu mai pot, abia astept! bounce Shocked
Sus In jos
Continut sponsorizat





Harry Potter Empty
MesajSubiect: Re: Harry Potter   Harry Potter Icon_minitime

Sus In jos
 
Harry Potter
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Diverse :: Filme si Carti-
Mergi direct la: