Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Story About Love

In jos 
4 participan?i
AutorMesaj
Ryone^^
Admin
Admin
Ryone^^


Mesaje : 47
Data de înscriere : 01/05/2008

Story About Love Empty
MesajSubiect: Story About Love   Story About Love Icon_minitimeJoi Mai 01, 2008 9:17 am

Nume: Story about Love.
Gen: Love.

Capitolul #1. School.
Vacanta de Primavara se terminase,orcum,nu prea m-am distrat.Mama ma scula mereu la aceeasi ora cu zambetul pe buze,de parca ar fi Craciun,si Mosul mi-ar fi adus cel mai nou model Barbie.O.o ...mereu aceeleasi vorbe... "Hei...Tina,Trezeste-te!".
Tata,huh,tata ca tata,nu prea ii pasa de mine,tot ce stia este Munca,si de multe ori imi reprosa ca munceste pentru mine,mai ales cand ii spuneam ca doresc sa petrec unpic timp cu el.Deoarece de la varsta de 1o ani nu mai sta cu mine...si ce daca daca acum am 14 ani,tot am nevoie de iubirea si afectiune lui.
Nu imi lipsea niciodata nimic...decat iubirea lui,probabil ca ma iubea undeva in adancul sufletului sau.
But...i'm fine.Acum trebuia sa plec la scoala,unde sa ma vad cu colegii mei ignoranti.
Imi iau Ipod-ul,si ma duc spre scoala.Observ ca scuterul meu este ...tot stricat,si era logic tata nu are timp sa il duca la reparat.Am luat-o pe jos.Deodat,in fata mea apare un baiat,grabit,parea foarte ingrijorat,desi se grabea,Tina iam putut observa ochii negri,parul,abdomenul tot.Huh...era putin descheiat la camasa.Baiatul se apropia...mai mult de mine,si a iesit un Pam pam,ne-am ciocnit.Ma ajutat in graba sa-mi stang cartile si ma luat de mana.Mia cerut iertare...apoi,a plecat.
In timp ce ma indreptam din-nou spre scoala,ma gandeam la el.Doar ochii lui erau in mintea mea,si atingerea lui blanda pe mana mea...ma facea sa tremur.
Ajunsa la scoala,intru in curte.Acolo era unul dintre cei mai,nesimtiti,colegii ai mei.Cu mine nu aveau treaba,ba chiar ma bagau in seama,dar eu nu le raspundeam,fiinca nu vreau sa ma inprietenesc cu o persoana ce maltrateaza animalele si copii din clasa I.
Dar,acolo era si unul dintre cei mai buni prieten ai mei,acesta fiind Adry,zis si Adrian sau Ady.
-Heya! Tina-san. Imi striga el.
Mereu aveea obiceiul de a striga in gura mare, "HEYA" sau alta forna politicoasa de salut.
Cand sa apropiat de mine,am zis si eu un cateva cuvinte,cu voce mai inceata.
-Heya,Ady.Ti-am mai zis ca nu trebuie sa tipi. Il cert eu,huh,mereu il certam,dar el nu parea deloc suparat pe mine.Ba chiar ii placea sa fac asta,fiinca ma certa si el pe mine,iar,daca ziceam ceva...de certuri,zicea si el ca de ce il cert ^^.Eram prieteni din clasa I.Imi stie toate secretele.Bine nu,numai el.

-Pentru ca azi,este prima zi de scoala,huh,nu te mai cert,dar vad ca tu exact asta faci,Micuto!Ma tachineaza el...
-Hei...bine Micutule. Ii raspund eu.
Huh,uni credeau ca este ceva intre noi,dar noi le dadeam de inteles ca nu este asa,cel putin..asa credeam eu,nu-i stiam..daca huh love me.
-Deci Iepuras,mergem in clasa? Iar,ma tachineaza..
-What?Iepuras?Arat eu a iepure?Si de unde ai mai scoso si pe asta?
-Huh...pai,dragutza mea,incerc sa foi politicos.A..iti pot cara ei Cartile daca doresti.
-Nu multumesc,si te porti foarte ciudat.Foarte foarte. Ii raspund eu ingrijorata.Sigur nu ai febra?
-Sunt bine,incercam sa fiu amuzant...imi raspunde el.
In sfarsit intram in clasa,inca eram ingrojorata ca Micutul baietel are FEBRA.
Diriga intra in clasa,incepe sa ne predea,copiez totul de pe tabla.Cand,ma apuca cineva de mana,Cunosteam...cunosteam acea mana,in timp ce intorceam capul,gandul meu ma ducea la baiatul care era pe strada.
-Te rog frumos,imi poti da si mie un PIX,mi sa terminat.
Era el...rusisem nu stiam ce...sa zic,dar huh,era vorba de un PIX.
-Da,sigur. Uite-l.
-Multumesc,esti o draguta!
Am intors capul spre tabla,in gandul meu erau doar cuvintele "esti draguta" ,oare in ce sens,Adica ma place,sau ma considera o prietena.
Dar deodata imi dau seama ca nici macar numele nu il stiu,si cred ca nici el.Ady,se uita la mine,si spunea in gandul lui "Huh,cred ca ia are febra O.O".
Se sunase.
Doamna Diriginta,sau sa zic mai bine DIRIGA,IL SCOALA pe EL,in picioare.Spunandu-ne.
-Dragi Elevi ai clasei a 7 a A,astazi vom avea un nou coleg,numele lui este Dragon.
Ady zice:
-Ce fel de nume mai e si asta.
La care Dragon ii raspunde:
-Este numele meu de familie,desteptule.
-Calmati-va.StriGa Diriga.Numele lui este Dragon Deter.
Eu,Tina,ma ridic in picioare.Eram rosie.
-Eu,sunt Tina Hakuko.Incatata.
-De asemenea.
Pe rand toti colegi mei sau dus si sa-u prezentat,mai ales ca si Nelly,cea mai fitoasa,dar si frumoasa,fata din scoala.
Ma enerva,filtra cu el,cea ce eu nu puteam face.
O da la oparte pe Nelly,wow,cum se putea asta,venea spre mine.Picioarele imi tremurau.
-Hei,multumesc mult pentru pix,uite-l inapoi,si poate..huh iesim maine la o prajitura?Very Happy
Cu voce tremurata...ii raspund.
-Da...poate.Adica as fi incatata.
In drum spre casa,reaizam ca tipul era chiar cute,dragut,fin.Si bine facut.
Cred ca si florile erau de acord cu mine,fiinca mereu gaseam pe drum flori roz,oh...HUH florile roz in dragoste aduc NOROC.

Acum personajele:
Tina,14 ani,:
https://2img.net/h/i272.photobucket.com/albums/jj165/Narutofan2207/Anime%20Girls/Anime_Girl_8.jpg
Nelly,14 ani:
https://2img.net/h/i272.photobucket.com/albums/jj165/Narutofan2207/Anime%20Girls/Anime_Girl_119.jpg
Ady,15 ani:
https://2img.net/h/i266.photobucket.com/albums/ii279/FlameAce11/jing2.jpg
Deter,15 ani:
https://2img.net/h/i295.photobucket.com/albums/mm125/Strawberry_Snow/Anime%20Boys/GREENHAIRhair.jpg
Sus In jos
http://project-style.n-stars.org
Misaki
Baby Angel
Baby Angel
Misaki


Mesaje : 41
Data de înscriere : 01/05/2008
Varsta : 29
Localizare : cu capul in jos

Story About Love Empty
MesajSubiect: Re: Story About Love   Story About Love Icon_minitimeVin Mai 02, 2008 7:39 pm

well well , am dat se pare de o poveste mai realista care vorbeste de niste intamplari din zilele noastre ... nu prea sunt obisnuita cu asta , but I like it pentru ca mereu e bine sa incerci ceva nou nop?!
ca un sfat , ar trebui sa fii ceva mai atenta la ortografie , dar cred ca se rezolva usor ^__^

soo desi nu prea le am eu cu Love Story , mi-ar placea sa citesc continuarea soo kepp up the great work XD
Sus In jos
Blacky
Baby Angel
Baby Angel
Blacky


Mesaje : 11
Data de înscriere : 03/05/2008

Story About Love Empty
MesajSubiect: Re: Story About Love   Story About Love Icon_minitimeSam Mai 03, 2008 10:24 pm

E la fel cum am mai spuso onee^^Kawaii..cel mai dragutz fic pe care l-am citit..shi e chiar foarte realist shi potrivit pentru varsta noastra adik..HELLO..e vb despre nijte elevi de 14 ani^^...so continua tot asa Ryo..shi va iesi o poveste super^^..astept continuarea..ja`ne!
Sus In jos
Ryone^^
Admin
Admin
Ryone^^


Mesaje : 47
Data de înscriere : 01/05/2008

Story About Love Empty
MesajSubiect: Re: Story About Love   Story About Love Icon_minitimeDum Mai 04, 2008 8:00 am

Tnx,pentru pareri ^^ acum al doilea capitol.

Al doilea capitol:
Capitolul #2: Intalnirea.
Dimineata,ora 7:00,era ora sa ma trezesc,totusi.Nu puteam.Visam super frumos,Deter era langa mine pe iarba,si ma tinea de mana.Realizam ca este un vis...nu putea fi altceva.Desi,nu vreiam sa ma trezesc,mama mereu aparea si ma trezea.Ma scol din patul meu cald,cu parere de rau ca nu mai puteam visa,dar orcum,nu se stie niciodata cand Deter,ma poate lua de mana intr-un mod...de huh iubit .Imi indrept pasi spre fereastra,vantul batea,dar nu asa tare.Scot capul pe geam.Era clad,imi iau uniforma si plec spre scoala.Mergand spre scoala,ma atinge aceeasi mana,intorc capul,era Deter,imi zambea.Rusisem.Nu stiam in nici un caz ce pot zice.Se pare ca el nu aveea problema asta.
-Heya! Ma saluta el.
Cu voce tremurata,si rosie toata,incerc sa ii raspund,pentru a nu crede ca sunt...huh stiti voi suparata sau ceva de genul asta.
-Heya! Si tie...apropo ne mai vedem azi? Il intreb eu,rosie toata.
-Sigur,numai sa-mi dai ID-ul tau,si adresa,vin sa te iau cu soferul...sau mai vine cu scuterul.
-Deci...esti bogat? Il intreb eu.
-Oh,cam da.Dar,sincer sa fiu urasc asta...sincer mai bine as fi un om simplu,tata mereu imi reproseaza ca trebuie sa ma inbrac ca un domn.Si ma enerveaza fiinca el rezolva totul cu banii. Imi raspunde el...cam suparat.
-Si,mama ta? Din nou il intreb.
-Mama?Ce sa faca,nimic.
Ajunsem la scoala,din nou am trecut pe langa florile cele roz...care cica,aduceau noroc in dragoste.Huh..nu credeam,decat un pic.
In curte era Ady,vorbea cu Anca,o alta prietena de a mea,si normal si de al lui,parea ca nu ma observat,dar ce tot vorbesc,e vorba de Ady,el ma observa mereu.Ori nu a dorit sa ma deranjeze fiinca a vazut ca eram cu Deter,ori nu a dorit sa imi vorbeasca.
#Dupa ore#
Ii dadusem adresa si Id-ul meu lui Deter,la ora 3:00 PM,ramasesera sa vina sa ma ia la cofetarie.Ady,nici "Pa" nu mi-a spus,nam vorbit cu el nici macar 1 minut,vorbeam mereu cu Deter,oare era gelos? Oare credea ca el este noul meu amic,si ca il inlocuiesc?. Imi facem griji asa ca iam trimis un mesaj in care ii explicam ca nu sa intamplat nimic,si ca poate fi linistit.
Era ora 3:00,am ales sa ama inbrac cu o fusta din bugi,si un tricou roz.
Deter venise sa ma ia,era inbracatr in blugi,si un tricou albastru.Arta super. Freza imi placea la nebunie.
Ajunsesem la cofetarie.In timp ce mancam,prajitura,imi zise.
-Sti..Tina,eu....
-Da,..?Nu stiam ce vreia sa zica.
-Pai,tu ai iubit? Ma intrebase.
-Nu,si sincer,...as vrea sa am.Dar...
-Eh...sigur iti vei gasi,mai ales asa...draguta si frumoasa ca tine.
Se facuse 8:00,wow,am stat asa de mult.Ma conduse acasa,
-Si iata-ma aici...as vrea sa-ti dau ceva,
-Da sigur,Deter.Ce?
Se apropie de mine,era aproape de gura mea...credeam ca ma va saruta....dar el imi zise incet:
"Ne vedem maine frumoaso,Noapte buna" si ma saruta pe obraz.
Ramasesem masca,orcum m-am multumit si cu atata..era logic,cum naiba sa ma sarute...la ce imi era capul.

Ok,Anca,15 ani:
https://2img.net/h/i243.photobucket.com/albums/ff92/RyomaSakunoLover/Anime/197.jpg
_________________
Sus In jos
http://project-style.n-stars.org
Misaki
Baby Angel
Baby Angel
Misaki


Mesaje : 41
Data de înscriere : 01/05/2008
Varsta : 29
Localizare : cu capul in jos

Story About Love Empty
MesajSubiect: Re: Story About Love   Story About Love Icon_minitimeDum Mai 04, 2008 12:58 pm

mwahaha consider momentele in care citesc compozitia ta o ocazie sa ma intorc din stratosfera , dar chiar imi place fanfic-ul! abia astept sa citesc urmatorul capitol , soo pls continua^^
Sus In jos
Ryone^^
Admin
Admin
Ryone^^


Mesaje : 47
Data de înscriere : 01/05/2008

Story About Love Empty
MesajSubiect: Re: Story About Love   Story About Love Icon_minitimeLun Mai 05, 2008 6:21 am

Ma bucur ca iti place^^ da o voi continua dar nush cand ca am probleme..adika huh nu pot intra din cauza tezelor >.<
Sus In jos
http://project-style.n-stars.org
Hilery Darky
Baby Angel
Baby Angel
Hilery Darky


Mesaje : 3
Data de înscriere : 15/05/2008
Varsta : 28
Localizare : World of Darkness

Story About Love Empty
MesajSubiect: Re: Story About Love   Story About Love Icon_minitimeJoi Mai 15, 2008 7:14 pm

WOW,tare ,super tare.Astept continuarea,mi-a placut la nebunie . Chiar simteam ce simtea si Tina.......CRED ...CRED....CRED......Oricum .imi place f f f f f f f f f f moolt fic-ul tau......... Very Happy Very Happy
Sus In jos
http://anto-hiyoko.hi5.com/
Continut sponsorizat





Story About Love Empty
MesajSubiect: Re: Story About Love   Story About Love Icon_minitime

Sus In jos
 
Story About Love
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Neverending Story

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Fan Room :: Fac Fiction-
Mergi direct la: