Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 De la ce vine nick-ul tau?

In jos 
5 participan?i
AutorMesaj
ShinigamiDanna
Baby Angel
Baby Angel
ShinigamiDanna


Mesaje : 23
Data de înscriere : 01/05/2008
Varsta : 31
Localizare : ..::under your bed::..

De la ce vine nick-ul tau? Empty
MesajSubiect: De la ce vine nick-ul tau?   De la ce vine nick-ul tau? Icon_minitimeJoi Mai 01, 2008 8:54 am

Aici scrieti de la ce vine nick-ul vostru ^^

Al meu vine de la Shinigami = zeul mortii si Danna (numele meu = Daniela) Destul de simplu...

Your turn Razz
Sus In jos
http://shinigamidanna.deviantart.com
Ryone^^
Admin
Admin
Ryone^^


Mesaje : 47
Data de înscriere : 01/05/2008

De la ce vine nick-ul tau? Empty
MesajSubiect: Re: De la ce vine nick-ul tau?   De la ce vine nick-ul tau? Icon_minitimeJoi Mai 01, 2008 9:00 am

De la ce vine nick-ul tau? 752434 Nicul meu vine tot de la numele meu,acesta fiind : "Roxana" si am vrut ceva care sa sune,sa mearga.
Asa ca am ales Ryone...mia placut foarte mult si Ryoko,dar am ales Ryone^^
Sus In jos
http://project-style.n-stars.org
Krissette
Baby Angel
Baby Angel
Krissette


Mesaje : 2
Data de înscriere : 02/05/2008

De la ce vine nick-ul tau? Empty
MesajSubiect: Re: De la ce vine nick-ul tau?   De la ce vine nick-ul tau? Icon_minitimeVin Mai 02, 2008 7:56 am

pai nik-ul meu vine de la un personaj dintr-un manga....nu mai stiu exact cum se numea acel manga dar stiu ca unu din personaje se numea Krissette si imi place cau suna asa ca mi-am pus si eu nik-ul asta
Sus In jos
ank
Baby Angel
Baby Angel
ank


Mesaje : 33
Data de înscriere : 01/05/2008
Varsta : 28

De la ce vine nick-ul tau? Empty
MesajSubiect: Re: De la ce vine nick-ul tau?   De la ce vine nick-ul tau? Icon_minitimeVin Mai 02, 2008 9:46 am

Ei bine nikul meu vine de la numele meu ancuta , dar prefer ank , si mi lene sa pun altul , deci mai simplu pun ank , si imi place.
Sus In jos
Kaliope
Baby Angel
Baby Angel



Mesaje : 3
Data de înscriere : 03/05/2008

De la ce vine nick-ul tau? Empty
MesajSubiect: Re: De la ce vine nick-ul tau?   De la ce vine nick-ul tau? Icon_minitimeSam Mai 03, 2008 5:00 pm

Nick-ul meu..mi-a venit in minte,si nu m-am inspirat de la nimic..insa apoi mi-amdat seama ca vine de la radicalul "Kali"(zeita mortii) + sufoxul "ope" Very Happy
Sus In jos
Continut sponsorizat





De la ce vine nick-ul tau? Empty
MesajSubiect: Re: De la ce vine nick-ul tau?   De la ce vine nick-ul tau? Icon_minitime

Sus In jos
 
De la ce vine nick-ul tau?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Diverse :: Cafenea-
Mergi direct la: